Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων της Αμπετείου Σχολής Καΐρου αποτελείται από μια ομάδα γονέων που εκλέχτηκε στις εκλογές του Δεκεμβρίου 2008 (1/12/08) Η θητεία του Συλλόγου είναι διετής. Η ψηφοφορία ανέδειξε ως τακτικά μέλη τους παρακάτω γονείς.

1. Πρόεδρος - Μαργαρίτα Σορώτου - Μόρκος
2. Αντιπρόεδρος - Βαγιωνίτης Θωμάς
3. Γενικός Γραμματέας - Λουίζου Άννα
4. Ταμίας -
5. Μέλος -

και αναπληρωματικά μέλη

Ο σκοπός του Συλλόγου είναι η προσφορά και η καθημερινή συνεργασία με τους καθηγητές, μαθητές και τους εμπλεκόμενους φορείς. Νιώθουμε την υποχρέωσή να είμαστε κοντά στα προβλήματα των παιδιών μας, να παρεμβαίνουμε και να προτείνουμε λύσεις μέσω αποτελεσματικού διαλόγου και άμεσης επικοινωνίας. Αξιολογούμε τις καταστάσεις, βάζουμε προτεραιότητες και υλοποιούμε στόχους.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου έχει τη διάθεση να στηρίξει τους γονείς και το σχολείο, με προτάσεις, ιδέες, ιδιωτική πρωτοβουλία και να αποτελέσει τον ομφάλιο λώρο μεταξύ γονέων και σχολείου. Γνωρίζουμε ότι ο δρόμος είναι δύσκολος ανάμεσα σε διαταρασσόμενες ισορροπίες αλλά παλεύουμε για αυτό το σκοπό.

Ευχαριστούμε τους γονείς που μας δείξανε την εμπιστοσύνη τους.

Αμπέτειος Σχολή Καΐρου - Ιερά Αρχιεπισκοπή Σινά